вторник, 30 октября 2018 г.

Місячник шкільної бібліотеки 2018

МІСЯЧНИК ШКІЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ 2018

       
  В Богданівському НВК з 01 по 31 жовтня 2018 року проходив місячник шкільної бібліотеки "Шкільна бібліотека - центр творчого розвитку дитини", присвячений 100-річчю від дня народження Василя Олександровича Сухомлинського.
Заходи, які проводились в рамках місячника були спрямовані на реалізацію основних пріоритетів Нової української школи; розвиток творчих обдарувань особистості учнів; на надання читачам можливості проявляти свої нахили і здібності з урахуванням вікових та індивідуальних особливостей; на залучення дітей до читання.
Мудра людина із щирим серцем. Так називають Василя Олександровича Сухомлинського, заслуженого учителя України, лауреата Державної премії імені Т. Г. Шевченка.
"Людина народжується, 
щоб лишити по собі слід вічний".
В. О. Сухомлинський
Саме творчість мислителя, вченого, педагога-практика Василя Олександровича Сухомлинського, знаного і шанованого в усьому світі - поза вимірами часу. Його творчість це і є той "вічний слід", яким ідуть і йтимуть вчителі та діти.

Віртуальний бібліоперегляд творів видатного українського письменника В.О.Сухомлинського


суббота, 27 октября 2018 г.

До 100 річчя з дня народження В.О. Сухомлинського

"Листи до сина" Василя Олександровича Сухомлинського - 
це роздуми видатного вчителя про сенс життя молодої людини. Зв'язок поколінь... Це вічна проблема сучасного розвитку - передача життєвого й історичного досвіду від одного покоління до іншого.


"Листи до сина" написані у формі діалогу батька зі своїм дорослим сином, який вже покинув рідний дім і став на шлях самостійного дорослого життя. Більшість листів присвячена вихованню молодої людини. Василь Сухомлинський радить кожному пам'ятати, що

Ми з учнями 8-10 класів під час проведення круглого столу "Будь людиною на землі" прочитали та проаналізували "Листи до сина" Василя Сухомлинського. Відбувся діалог: 

  •          про святість хліба, про те, що треба завжди пам'ятати: хто ти і звідки вийшов, про свої корені;
  •          про перші поривання душі, про особисті переконання;
  •          про те, як важливо у житті знайти своє покликання;
  •          про любов до праці;
  •          про виховання краси людської душі;
  •          про самовиховання та самопізнання;
  •          про джерело витонченості почуттів;
  •          про моральну чистоту кохання;
  •          про дружбу, про те, яким повинен бути справжній друг;
  •          про красу як про радість нашого життя.

Після кожного прочитаного листа діти висловлювали свою думку, визначали основні тези. За основними тезами до листів учні створили асоціативний кущ "Для того, щоб стати справжньою людиною треба..."



пятница, 26 октября 2018 г.

До 100 річчя з дня народження В.О. Сухомлинського

У кожній казці мудрості перлина

100-річчю від дня народження видатного українського письменника, а перш за все – вчителя Василя Олександровича Сухомлинського  шкільна бібліотека провела літературну годину – подорож по казках Сухомлинського, з учнями 2 класу. Учням розповіли про життєвий і творчий шлях великого педагога і письменника, про його школу радості, про викладання в ній. Найбільше звернули увагу на читання та обговорення його казок, які несуть в собі мудрість, які змушують кожного замислитися, чи правильно він чинить в тій чи іншій ситуації.

Дівчатка і хлопчики з задоволенням слухали твори великого педагога.
Найбільше дітям сподобалось оповідання  «Як Павлик списував задачу» та «Ледача подушка»Вони відповідали на запитання, як потрібно провчити свою подушку, щоб вона дозволяла вранці легко і швидко прокидатися. Висновок, який  всі  одностайно  прийняли  за  єдиний, це  те, що  прагнення  до  знань, прагнення  все  знати  потребує  настирливої  праці, слід  багато  читати, бо  книга  вчить, як  на  світі  жить, і  чого  в  молодості  навчився, на  старість  як  знайдеш.



вторник, 23 октября 2018 г.

День захисника України

       Починаючи з 2014 року, 14 жовтня набуло ще одного значення – українці святкують День захисника Вітчизни. Експерти з Українського інституту національної пам’яті прийшли до висновку, що це найкращий день для того, щоб вшановувати наших мужніх захисників.  З ціею метою з 12 по 16 жовтня  в НВК були проведені наступні заходи:                                                
                                               





                                   


В шкльній бібліотеці

понедельник, 22 октября 2018 г.

  Європейський тиждень місцевої демократії проводиться кожного року у тиждень, що включає 15 жовтня - дату відкриття для підписання Європейської хартії місцевого самоврядування в 1985 році. Тиждень передбачає одночасне проведення національних і місцевих заходів в усіх країнах-членах Ради Європи з метою активізації процесів розповсюдження інформації щодо принципів та досягнення місцевої і регіональної демократії в Європі, сприяння обізнаності громадян щодо можливостей вирішення питань місцевого значення та залучення їх до прийняття управлінських рішень.
    З цією метою в НВК були проведені такі заходи.
1. Зустріч з депутатами сільської ради (10-11кл.)
2. Семінарське заняття "Вибори, референдуми- виборчі системи як ефективний засіб організації самоврядування" (9-11кл)
3. Бібліотечний урок з учнями 9кл., на якому надавалась консультація щодо опрацювання методичної літератури з даної теми.
4.Класні години "Україна- демократична держава".
5.Книжково-ілюстративна виставка "Роль місцевої демократії в забезпеченні самоврядування" (9-11кл.)
                                                                                

Демократична держава передбачає і толерантність у відношеннях між людьми.





Тиждень безпеки дитини



     Брак життєвого досвіду, беззахісність і невміння діяти в критичних ситуаціях робить дитину уразливою в усіх відношеннях.
     У Богданівському НВК з 16 по 19 жовтня  2018 року був проведений Тиждень знань з основ беззпеки життєдіяльності.
      Відповідно до тематики Тижня були проведені наступні заходи:
  1. Бесіда " Основні правила поведінки при користуванні предметами побутової хімії та піротехнічними засобами" (1-4кл., 5-11кл.)
  2. К-с малюнків та плакатів "Основні правила поведінки при виникненні пожежі " (5-8кл)     (9-10)
  3. Перегляд мультфільмів (1-4кл) "Вперед вогнеборці!", "Сам  вдома", "Безпечний двір","Вода","Місія Незнайомці".
  4. Складання кросвордів у 8-9 кл. "Обережно, отруйні гриби!"
  5. Проведення  інформаційних хвилинок 1-11кл. "Основні правила поведінки на транспорті та автошляхах", "Основні правила при виявленні маловідомих предметів".
  6. Перегляд презентації 5-6кл. "Правила поведінки в екстремальних ситуаціях".
  7. Виховні години по класах, "Твоя безпека- це твоя уважність" (1-11кл.)
                                                                         
                                                                         






                                                                         


    До тижня з основ безпеки життєдіяльності в шкільній бібліотеці оформлена книжкова виставка "Абетка здоров,я"
15 жовтня жителі сіл Степанівка Друга та Богданівка  радо зустрічали гостей. Саме цього дня відбулися заходи з нагоди Дня села.
З вітальними словами до присутніх звернувся  сільський голова С.М. Йолкін. Не тільки щирі слова, сказані від серця, почули в цей день жителі сел, але й отримали  подяки  та цінні подарунки. Серед нагороджених була вчитель болгарської мови Буц М.Ф. , директор школи Ромалійський М.І.  та молода сім'я вчителя географії Попазова Є.Д. 
     Аматори художньої самодіяльності Степанівського С.К.  фольклорний гурт «Чушмілій» учениця 7 класу Радєва Аліна   та гості сел Ботієво і  Миколаївка порадували односельчан і гостей села святковим концертом
До пізнього вечора  панувала святкова атмосфера, лунала музика, чувся сміх, пісні і хороші відгуки про свято, яке обов’язково запам’ятається всім присутнім.
                                 
 
 

                                               

пятница, 12 октября 2018 г.

До 100 річчя з дня народження В.О.Сухомлинського

Доброта - це краса людської душі

 В небі завжди сонце світить ясно,  
            А в душі немає пустоти.   
            Світ тобі всміхається прекрасний,
         Якщо є багато доброти.


   До відзначення  100- річчя з дня народження видатного письменника і педагога в бібліотеці відбулись різноманітні заходи та огляди літератури біля книжкових виставок і тематичних полиць. 
   В.О. Сухомлинський – український письменник, вчитель. Вся його творчість сповнена любов’ю до природи, до рідного краю, до людей. 
   Учні  завітали до бібліотеки і взяли участь в годині спілкувань за творами В.О. Сухомлинського «Школа добрих вчинків». Діти обговорювали оповідання письменника – педагога, які сприяють пробудженню совісті, людяності, особистісної відповідальності школярів, спонукають їх до морального саморозвитку. 
"Серце віддаю дітям"

пятница, 5 октября 2018 г.

До 100 річчя з дня народження В.О Сухомлинського

5 жовтня, п’ятниця

Всесвітній день посмішки


Всесвітній день посмішки
 В першу жовтневу п’ятницю відзначається одне з найвеселіших свят – Всесвітній день посмішки. Це хороший привід із самого ранку посміхнутися і провести в гарному настрої весь день.Посміхніться, подаруйте собі гарний настрій. Поділіться посмішкою з рідними, друзями, не забудьте посміхнутися кому-небудь по дорозі. Це не складно. Це зробить ваш день набагато приємніше. Спробуйте! Несіть у світ усмішку та добро!

В.О.Сухомлинський.
Оповідання " Посмішка"

Був травневий сонячний ранок. На зелених луках, що починалися зараз же за селом, розквітнули жовті кульбабки, дзвеніли бджоли й джмелі, в блакитному небі грав на срібних струнах жайворонок.
Цієї тихої ранкової хвилини з хати вийшла маленька дівчинка. У неї були блакитні очі, біле, мов спіла пшениця, волосся. Вона почимчикувала зеленими луками.
Побачила барвистого метелика й усміхнулась, їй стало так радісно, що захотілося, аби цілий світ бачив її усмішку.
Усміхалася дівчинка й тупала за метеликом. Він летів повагом, не поспішаючи.

Коли це дівчинка побачила діда. Він ішов їй назустріч. Погляд його був похмурий, брови насуплені, в очах — злість. Дівчинка несла назустріч дідові усмішку.
Вона сподівалася: ось зараз і він усміхнеться. Невже в такий радісний день можна бути похмурим і непривітним?
Уже в глибині її душі піднялася маленька хвиля страху, але вона усміхалась, вона несла назустріч дідові свою усмішку й закликала його: “Усміхніться й ви, дідусю!”
Та дід не усміхнувся. Погляд його залишався похмурий, брови — насуплені, очі — злі.
Страх оволодів серцем дівчинки. Усмішка погасла на її лиці. І тої ж хвилини їй здалося, що затьмарився, спохмурнів цілий світ. Зелений луг посірів.
Жовті сонечка кульбабок перетворилися на фіолетові плями, блакитнеє небо стало бліде, а срібна пісня жайворонка тремтіла, мов той струмок, що ось-ось помре.
Дівчинка заплакала. За хвилину дід уже був далеко. Вона бачила тепер його спину, але й спина здавалася їй злою і непривітною.
Дівчинка йшла собі луками далі, її серце затремтіло, коли вона побачила — знову назустріч хтось іде. Придивляється — аж то бабуся, з ціпком старенька дибає, дівчинка насторожилась і запитливо глянула в її очі. Бабуся усміхнулась. 

І така була добра та щира її усмішка, що цілий світ навколо дівчинки знову ожив, заграв, заспівав, переливаючись усякими барвами.
Мов маленькі сонця, знову заясніли кульбабки, задзвеніли бджоли й джмелі, заграв на срібних струнах жайворонок.
Дівчинка усміхнулася, перед її очима знову затремтіли барвисті крильця метелика.
Вона пішла за метеликом, а бабуся спинилась на хвилинку і, дивлячись їй услід, щось тихо прошепотіла.
Прочитати інші оповідання та казки  В. Сухомлинського ви зможете тут.



Читання і обговорення оповідання В. Сухомлинського "Посмішка"