1 клас

Архів І-V тижні (12.03-24.04.2020)


                                 Х тиждень
                                 25.05-29.05

Предмет
Навчальний матеріал
Українська мова
Вірш "Дитяча мова". Письмо вивчених літер, складів, речень, робота з дитячою книжкою: читаю дитячі журнали; читаю вірші - веселинки; читаю дитячі газети; читаю гумористичні оповідання про школу; читаю казки про тварин.
Підручник: с.78 - останні 4 рядочки вірша, зошит: с.60-62 -виконати завдання. 
Англійська мова
Повторення вивченого (алфавіт, цифри 1-10, кольори)
Математика
Розв'язування задач, що містять два запитання. Розв'язування задач на 2 дії.
Зошит с. 57-58 - виконати завдання.
Складання й розв'язування задач за схемами. Склад числа. Розпізнавання об'ємних фігур.
 Зошит с. 59-60 - виконати завдання.
Розв'язування задач, які містять іменовані числа, виражені в одиницях часу, довжини, грошових знаків. Порівняння іменованих чисел. Читання діаграм, складання задач за даними діаграми.
Зошит с. 61-62 - виконати завдання.
  Творча робота над задачею. Задачі для розвитку кмітливості.
Зошит с. 63-64 - виконати завдання.
ЯДС
 Повторення вивченого. 
Зошит с. 64 - написати про себе. Зробити пам'ятну книжечку про себе в 1 класі.
Фізична культура
 ЗРВ з предметами. Ходьба на підвищеній опорі. Вправи для профілактики плоскостопості. Вправи для розвитку швидкості . Біг із прискореннями за сигналом.
Вправи для розвитку швидкості. Біг в упорному положенні, прискорення з різних вихідних положень. Біг на місці з максимальною частотою кроків. Виконання максимальної кількості рухів за одиницю часу. Рухливі ігри. 
Мистецтво
 Узагальнення. Перевіряємо свої досягнення (Завдання Лясольки. Завдання Барвика) . Гра " Доверши майстерності ( зошит с. 63)





  Шановні батьки та любі діти! Вітаю Вас з міжнародним Днем вишиванки, який традиційно відзначають у третій четвер травня. 
Перегляньте , будь ласка , відео до Дня вишиванки.




ІХ тиждень
18-22 травня 2020 р.


Предмет
Навчальний матеріал
Українська мова
 Букви Ч ч. Письмо малої букви ч. Вірш. Заголовок. Головний герой. Письмо великої букви Ч. Текст. Послідовність подій.
Підручник с.74-75 - читати. Зошит с. 57, написати букви і списати з підручника с.75 останній абзац.

Букви Сс. Письмо малої букви с. Текст. Тема тексту. Письмо великої букви С. Досліджуємо медіа: афіша. 
Підручник с.76-77 - читати, списати текст "Селфі".  Зошит с. 58, написати букви.

Англійська мова

Математика
 Лічба в межах 100. Читання виразів, рівностей. Додавання одноцифрових чисел з переходом через десяток. Віднімання одноцифрового числа від двоцифрового з переходом через десяток. Розв'язування задач. 
Зошит с.54 - виконати завдання.

Завдання на знаходження невідомого зменшуваного, від'ємника, доданка. Табличне віднімання в межах 20. Лічба двійками. "Кругові" вирази. Творча робота над задачею. 
Зошит с.55-56 - виконати завдання.
Розв'язування задач, що містять два запитання. 
Зошит с.57-58 - виконати завдання.

ЯДС
 Я досліджую літні зміни в житті тварин.
Підручник с.76- читати. Зошит с. 60, виконати завдання 2 .

Що я святкую влітку.
Підручник с.77-78- читати. Зошит с. 61, виконати завдання .
Канікули.
Підручник с.79- читати. Зошит с. 62-63, виконати завдання.

Фізична культура
 Комплекс вправ фізпаузи. Стрибки зі скакалкою. Естафети.
Стрибки без використання предметів: на місці. Ловіння м'яча однією та двома руками після відскоку від стіни, підлоги. Рухливі ігри.
Стрибки на одній, двох ногах. Вправи для профілактики плоскостопості: Ходьба по дрібних предметах , біг на пальцях.
Мистецтво
 Мистецька подорож до Європи.
Слухання Ф. Шопен. "Полонез". 

Італійська народна  пісня "Санта-Лючія". 

Н. Паганіні "Баркарола". 

Виготовлення коробки для сувеніру з елементами української символіки.
















































































































































ДОБРИЙ ДЕНЬ, ШАНОВНІ БАТЬКИ ТА МОІ ЛЮБІ УЧНІ!

ПРОХАННЯ ОЗНАЙОМИТИСЬ З МАТЕРІАЛАМИ ПРИСВЯЧЕНИМИ ТРАГІЧНИМ ПОДІЯМ ПОВ’ЯЗАНИХ ІЗ ГЕНОЦИДОМ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ  ТА ВИСВІТЛЕННЮ СУТНОСТІ ТА РОЛІ ЄС В СУЧАСНОМУ СВІТІ ТА ВІДЗНАЧЕННЮ ДНЯ ЄВРОПИ.

Україна вшановує День пам'яті жертв геноциду кримсько-татарського народу




18 травня в 1944 році розпочалася депортація кримських татар, сотні тисяч осіб були змушені покинути свої домівки, половина з них померла на цьому шляху.
     Кримські татари є корінним народом Кримського півострова Упродовж 1441—1783 років на території  півострова  існувало Кримське ханство, що постало як держава-уламок багатої і могутньої Золотої орди. Жителі ханства, що були переважно тюркомовними, в XIV столітті прийняли іслам.
     Депортація кримських татар (крим. Qırımtatar halqınıñ sürgünligi) — насильницьке виселення кримськотатарського народу з його історичної батьківщини — з Криму, здійснене упродовж 18-21 травня 1944 року, а прибуття останніх вагонів 4 червня 1944; один із злочинів радянського тоталітарного режиму. Етнічну чистку здійснено відомством держбезпеки СРСР за наказом Йосипа Сталіна і постановою Державного комітету оборони СРСР від 11 травня 1944 року.
     18 травня 1944 — день початку депортації, коли жінок, дітей, інвалідів війни та людей похилого віку зігнали до товарних вагонів, та ущент заповнивши їх переселенцями, відправили за кілька тисяч кілометрів від рідної домівки, — нині є днем трауру в історії кримськотатарського народу. Сталін прагнув знищити всі сліди присутності кримських татар і в наступних переписах населення заборонив будь-які згадки про кримських татар .
     Україна  18 травня, вшановує День боротьби за права кримськотатарського народу та пам'ять жертв геноциду кримськотатарського народу.
    Примусове переселення кримських татар розпочалося 18 травня 1944 року о 3 годині ранку і тривало до початку червня (перша і найбільша хвиля закінчилася 20 травня).
    Кримським татарам висували претензії у начебто масовій зраді та масовому колабораціонізмі за часів окупації Криму гітлерівськими військами.
     За офіційними даними (так звані числа Лаврентія Берії), було депортовано 183 144 тис. кримських татар; за татарськими джерелами – 228 500, з яких упродовж перших шести місяців померло близько 110 тис. осіб.
     Людям на збори давали від декількох хвилин до півгодини, з собою дозволяли взяти особисті речі, провізію, посуд та побутовий інвентар. Зрозуміло, що більшість майна залишилася, її конфіскувала держава.
     Переважну частину депортованих було доправлено на спецпоселення до Узбекистану, частину – до ГУЛАГу, а ще частину – для поповнення спецконтингенту для Московського вугільного басейну.
     Після переведення Криму до складу УРСР (1954) у 1956 році було видано указ (неопублікований) про реабілітацію кримських татар, але практично без права повернення на батьківщину до Криму..
     З 1989 року почалось масове повернення кримських татар до батьківщини, при цьому радянська влада ніяк не допомагала їхньому поверненню, не давала компенсацій за землі, які вони втратили. . Однак і тоді вони зазнавали репресій.


     Таким чином, депортація кримськотатарського народу є проявом злочинної сутності національної політики сталінізму й переконливим їй обвинувальним актом. Тому 11 грудня 2005 р. 4-та сесія четвертого Курултаю кримськотатар-ського народу визнала депортацію 18 травня 1944 р. й наступні десятиріччя насильницького утримання кримських татар у місцях вигнання актом геноциду корінного народу Криму.

Бесіда писвячена висвітленню сутності та ролі 
ЄС в сучасному світі та відзначенню Дня Європи.



18 травня 2019 року в Україні відзначають День Європи. Вперше в нашій країні заходи, присвячені цьому дню, проводилися в 2003 році.

Основою для появи цього свята стало підписання Декларації Роберта Шумана. Цей історичний документ був підписаний 9 травня 1950 року. Після Другої світової війни європейські лідери переконалися в тому, що співробітництво і загальні зусилля є найкращим способом забезпечення миру, стабільності і процвітання в Європі.
 Сьогодні Європейський Союз – це сім’я демократичних європейських країн, що спільно працюють заради миру та процвітання. ЄС заснований на принципах верховенства закону й демократії. Країни – члени ЄС делегують частину свого суверенітету спільним інститутам влади, що представляють інтереси Союзу як єдиного цілого в питаннях, що складають загальноєвропейський інтерес. А всі рішення і процедури випливають з основних договорів, ратифікованих країнами-членами.
Намагаючись інтегруватися в європейське співтовариство, Україна і почала відзначати День Європи. На Україні це свято сприймається як спосіб приєднання до тих цінностей, яких дотримуються в ЄС.
VІІІ тиждень
12-15 травня 2020 р.

Предмет
Навчальний матеріал
Українська мова
Буквосполучення Дж. Текст. Тема тексту. Головна думка.
Підручник с.72-73 - читати. Зошит с.56 - писати буквосполучення.

Письмо вивчених літер, складів, слів, речень. Читання дитячих книжок. Писати під диктовку вивчені букви : великі і малі .
Списати останнє речення  з підручника с.73.
Англійська мова

Математика
Додавання і віднімання двоцифрових чисел. Використання в задачах поняття "стільки ж". Обчислення значень виразів на 3-4 дії зручним способом. Розпізнавання плоских геометричних фігур за кількістю кутів, сторін, вершин.
Зошит с.52 - виконати завдання.

Вік людини . Рік. Задачі, пов'язані з обчисленням віку. Порівняння значень виразів на 2-3 дії.
Зошит с.53 - виконати завдання.

ЯДС
Я досліджую природне довкілля влітку.
Підручник с.70-71 - читати, знати літні місяці. Зошит с.58,1-2 завдання - виконати.
Я досліджую рослини влітку.
Підручник с.72-73 - читати. Зошит с.59,1-3 завдання - виконати.
Я досліджую літні зміни в житті тварин.
Підручник с.74 - читати. Зошит с.60,1 завдання - виконати.

Фізична культура
Дитячий фітнес . Метання м'ячів різної ваги на однакову відстань. Рухливі ігри.
ЗРВ без предметів. Стрибки зі скакалкою . Рухливі ігри.
Мистецтво
До вершин майстерності.
Прослухати: Н. Нижанківський . Івасик грає на чельйо. Муз. Т. Попатенко,сл. М.Івенсен. "Урок".
Розглянути В. Глущенко . "Півень у квітах".
Намалювати відбитком долоні (гуаш) образу чарівного птаха.








































































































































ДОБРИЙ ДЕНЬ, ШАНОВНІ БАТЬКИ ТА МОІ ЛЮБІ УЧНІ!


ПРОХАННЯ ОЗНАЙОМИТИСЬ З ТЕКСТОМ БЕСІДИ, ПРИСВЯЧЕНІЙ 75 – РІЧНИЦІ ВЕЛИКОЇ ПЕРЕМОГИ




9 травня Україна відзначає День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
 22 червня 1941 року мирне життя ношого народу було порушено віроломним нападом фашистської Німеччини . І щоб не опинитися у фашистському рабстві , заради порятунку Батьківщини народ вступив у смертельний бій з жорстоким , підступним і нещадним ворогом.
 Мільйонам людей назавжди врізався в пам'ять перший день Великої Вітчизняної війни. Чорною тінню фашистської навали, димом пожеж, смертю і руїнами звалився він на нас. І враз неділя 22 червня 1941 року, мирний день відпочинку, обернувся довгими роками страждань.
            У бій за наші ниви,
          За ясний сміх дитячий,
           За юний спів щасливий,
          За славний труд гарячий.
            Вперед, полки суворі,
          Під прапором свободи,
           За наші ясні зорі,
        За наші тихі води.
Сорок перший. Найважчий. Гіркі шляхи відступу. Попіл на місці сіл, чорні руїни там, де зовсім недавно вирувало щасливе життя.
 І в той же час сорок перший. Рік небаченої людської мужності. Безприкладна повість людської стійкості. До останнього патрона. До останнього подиху.
    Війна і діти
 У перший день війни солдатам було по 17 років , тобто це були ще діти З кожних 100 дітей цього віку , що пішли на фронт 97 не повернулися назад .
 В роки війни  діти працювали на заводах і фабриках .
Діти і війна - поняття несумісні. Хлопці і дівчата, що потрапили на війну, повинні були розлучитися з дитинством назавжди. В ті часи їм довилось багато чого лихого пережити . Багато дітей втратили своїх батьків та в один день стали сиротами , багато стали на все життя  інвалідами .

 У роки другої світової діти виявилися найбільш незахищеними серед тих, кому довелося жити на окупованій території.
8 травня 1945 року представники німецького верховного командування підписали в передмісті Берліна акт про капітуляцію збройних сил фашистської Німеччини. Ворог здався .
 Переможне завершення Великої Вітчизняної війни значило крах гітлерівського нового порядку , звільнення поневолених народів.
 День 9 травня  став Днем Перемоги , великим святом всього людства   
          "Ніхто не забутий, і ніщо не забуте!..."

   Навіть в умовах карантину ми повинні пам'ятати про великий подвиг воїнів - українців.





VІІ тиждень
04-08 травня 2020 р.

Предмет
Навчальний матеріал
Українська мова
Букви Ю ю. Письмо малої букви ю. Вірш. Головний герой. Письмо великої букви Ю.
Підручник с.66-67 - читати. Зошит с. 51 - написати літери.

Букви Х х. Письмо малої букви х. Текст. Послідовність подій. Письмо великої букви Х. Вірш. Головна думка.
Підручник с.68-69 - читати. Зошит с. 52 - написати літери.

Буква Ж ж. Письмо малої букви ж. Досліджую медіа: журнали. Письмо великої букви Ж. Вірш і малюнок. Головний герой.
Підручник с.70-71 - читати. Зошит с. 53 - написати літери.

Англійська мова
 
Доповнити алфавіт

Математика
Визначення часу. Година. Хвилина. Співвідношення між добою і годиною; годиною і хвилиною. Розв'язування задач на визначення часу.
Зошит с.49 - виконати завдання.
Перша і друга половина доби. Визначення часу за циферблатом годинника. Порівняння круглих десятків. Розрядні числа. Розрядні доданки. Задача на знаходження невідомого доданка, різнецеве порівняння.
Зошит с.50 - виконати завдання.

Додавання двоцифрових чисел (загальний випадок). Порівняння довжин відрізків. Віднімання двоцифрових чисел (загальний випадок). Задачі на знаходження невідомого доданка, на зменшення числа на кілька одиниць.
Зошит с.51 - виконати завдання.

ЯДС
Моя планета Земля.
Підручник с.65- читати. Зошит с.54  , завдання 1.

Планета Земля. Глобус.
Підручник с.66 - читати. Зошит с. 54 , завдання 2.
День і ніч.
Підручник с.67 - читати. Зошит с. 55 , завдання 1-2.


Мандрівка планетою Земля.
Підручник с.68-69 - читати. Зошит с. 56-57 , завдання 1-3.
Фізична культура
ЗРВ нахили та повороти. Біг до 30 м із високого старту. Метання малого м'яча в горизонтальну ціль з відстані 6-8 м.
ЗРВ зі скакалкою . Метання малого м'яча із-за голови на дальність. Рухливі ігри .
Різновиди ходьби та бігу. Метання м'ячів різної ваги та задану відстань. Рухливі ігри.
Мистецтво
Створюємо красу. Слухаємо М.Лисенко Хор "А вже весна" з опери "Зима і Весна". Професія диригент. Намалювати квітучу гілку яблуні. Зошит с. 60-61.












VІ тиждень
27-30 квітня 2020 р.

Предмет
Навчальний матеріал
1
Українська мова
Букви Р р. Письмо малої букви р. Досліджуємо медіа : реклама. Письмо великої букви Р. Правопис власних назв: річки. Вірш. Заголовок. Опис.
Підручник с.62-63, читати . Зошит с.47, написати букви.

Букви Т т. Письмо малої букви т. Вірш. Тема віршів. Пояснюємо прислів'я. Письмо великої букви Т. Дзвінкі і глухі приголосні. Текст. Вірші - веселинки.
Підручник с.64-65, читати . Зошит с.50, написати букви.

2
Англійська мова

3
Математика
Монети та грошові банкноти України. Обчислення значень числових виразів.
Зошит с.47.



Лічба п'ятірками. Визначення часу. Місяць. Тиждень. Доба. Обчислення "кругових" виразів.
Зошит с.48.
4
ЯДС
Що я святкую навесні.
Підручник с.61, читати текст. Зошит с.51, виконати завдання.

Я охороняю природу.
Підручник с.62-63, читати текст. Зошит с.52, виконати завдання.

Моя планета Земля.
Підручник с.64-65, читати . Зошит с.53, виконати завдання.

5
Фізична культура
Ознаки вдоми під час виконання фізичних навантажень та засоби їх уникнення. Метання м'яча у вертикальну ціль з відстані 8-10м .
Загартування як засіб зміцнення здоров'я та покращення фізичного розвитку. "Повторний" біг 3*10 м.
Різновиди "човникового" бігу 4*9 м. Метання малого м'яча у щит.  Рухливі ігри.
6
Мистецтво
Митці -професіонали. Слухання : пісні Котика, Півника, Лисички з опери - казки К. Стеценка "Лисичка, Котик і Півник". Музика А. Філіпенка , слова О . Журливої "Узяла лисичка скрипку".
Ліплення котика. (зразок - зошит с.58)




Комментариев нет:

Отправить комментарий